آموزش امنیت اینستاگرام

امروزه اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیاست و میلیون ها کاربر در طول روز از این شبکه اجتماعی استفاده میکنند و اطلاعات خود را با دوستان و دنبال کننده های خود به اشتراک می گذارند، بنابراین این شبکه اجتماعی طعمه بسیار لذیذی برای هکر ها خواهد بود تا اطلاعات شما را تصاحب کننده و دربرابر اطلاعات از شما مبلغ هنگفتی را طلب کنند!

بنابراین امنیت پیج اینستاگرام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما بسیاری از افراد تصور می کنند که امنیت پیج اینستاگرام تنها برای پیج هایی با میزان فالوور های بسیار بالاست! اما به هیچ وجه این طور نیست، زیرا پیج هایی با مقدار بسیار زیاد دنبال کننده از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند و برای هکر های معمولی هک این اکانت ها بسیار دشوار است.

راه نفوذ هکر ها کجاست؟

پیش از اینکه به آموزش افزایش امنیت پیج اینستاگرام بپردازیم، باید بدانیم هکر ها چطور دست به هک می زنند تا راه های نفوذ آنها را ببندیم! تقریبا احتمال هک سرور های اینستاگرام و دسترسی به اطلاعات اکانت ها نزدیک به صفر است، اما هکر ها از کجا اطلاعات پیج ما را به دست می آورند؟

هکر ها به طور معمول از طریق کلاینت(کاربری) به اطلاعات اکانت شما دسترسی پیدا می کنند و وارد اکانت می شوند، برای مثال از حملات brute force یا حدس رمز استفاده می کنند یا دسترسی به ایمیل و استفاده از قابلیت فراموشی رمز عبور به اکانت شما دسترسی پیدا می کنند، بنابراین هکر ها نیز مانند دزد ها از بیرون خانه و با استفاده از پنجره ها و منافذ خانه به خانه شما نفوذ می کنند.

پس باید راه های نفوذ هکر ها را با استفاده از ایمن کردن راه های ورود و بستن منافذ اکانت انجام دهیم، با ما همراه باشید تا در ادامه با آموزش امنیت پیج اینستاگرام، امنیت پیج خود را به حداکثر برسانید و مانع نفوذ هکر ها شوید!

پسورد خود را ایمن کنید!

قطعا اولین تلاش هکر برای ورد به اکانت شما، حدس زدن رمز شماست، تصور کنید اینتستاگرام یک هتل است و شما یک اتاق در آن هتل دارید، نام اتاق شما، نام کاربری اکانت شماست و قفل درب، رمز عبور شما، قطعا اگر دزدی بخواهد به اتاق شما نفوذ کند اولین راهی را که امتحان خواهد کرد، باز کردن و حدس زدن کلید در اتاق شماست!

بنابراین ایمن کردن رمز هبور و انتخاب رمز عبوری دشوار و غیر قابل پیشیبینی مانند این است که برای اتاق خود کلیدی سفارشی و خاصی را ساخته اید و هیچ دزدی نمی تواند آن را حدس بزند و با استفاده از کلید کپی وارد اتاق شما شود، بنابراین شما باید رمزی را برای اکانت خود برگزینید که در قدم اول تعداد کاراکتر هایش بیشتر از ۸ کاراکتر باشد و داخلش هم از اعداد، حروف بزرگ و کوچک، کاراکتر ها استفاده کنید.

برای انتخاب رمز ایمن می توانید از جدول زیر کمک بگیرید:(جدول زیر نشان می دهد که رمز عبور شما در چه مدت زمانی می تواند حدس زده شود!)

هک پسورد اینستاگرام
هک پسورد اینستاگرام

تغییر پسورد در دوره زمانی های متناوب

پیشنهاد میشود حتی اگر رمز بسیار قوی ای را برای اکانت اینستاگرام خود در نظر گرفته اید، در دوره زمانی های متناوب رمز عبور خود را تغییر دهید، زیرا ممکن است هکر پس از مدتی بتواند به رمز شما نزدیک شود و آن را حدس بزند و یا با استفاده از باگ ها یا بد افزار ها به رمز شما در گوشی شما دسترسی پیدا کند، بنابراین پیشنهاد میشود در بازه های زمانی متناوب رمز عبور خود را تغییر دهید!

ثبت ایمیل

همانطور که می دانید بدون ثبت ایمیل نیز می توان از اکانت اینستاگرام استفاده کرد، اما وجود نداشتن ایمیل معتبر و قابل دسترس در اکانت میتواند سبب ایجاد خلع در امنیت پیج اینستاگرام  شود، همچنین استفاده از ایمیل می تواند سبب شود اکانت شما با سهولت خیلی بیشتری پس از هک یا ایجاد اختلال بازگردانی شود!

بنابراین توصیه می شود حتما از یک ایمیل معتبر در اکانت خود استفاده کنید و آن را در اینستاگرام ثبت کنید!

ثبت شماره همراه

اگر تنها از ایمیل برای اکانت خود استفاده می کنید! توصیه میشود حتما شماره تلفن همراه خود را نیز ثبت کنید، زیرا در صورت ثبت شماره همراه میتوان در صورت فراموشی رمز عبور و یا از دسترس خارج شدن ایمیل اکانت را با سهولت بیشتری بازگردانی کرد!

اتصال اکانت فیسبوک به اینستاگرام

همانطور که میدانید اینستاگرام و فیسبوک، هر دو متعلق به شرکت متا هستند و با اتصال این دو اکانت به یکدیگر می توان حتی بدون نام کاربری و رمز عبور وارد اکانت اینستاگرام خود شوید! ای روش بهترین روش برای بازگردانی اکانت در صورت هک و یا چلنج شدن اکانت است.

قطعا هر دو اکانت فیسبوک و اینستاگرام شما به صورت همزمان مورد حمله قرار نمی گیرند، بنابراین در صورت هک شدن اکانت اینستاگرام می توان با استفاده از فیسبوک اینستاگرام را بازگردانی کرد و سبب افزایش امنیت پیج اینستاگرام  شد.

برای فعال کردن این روش تنها کافیست به تنظیمات اینستا بروید و از طریق بخش Account Center، اکانت فیسبوک خود را به اکانت اینستاگرام خود لینک کنید. سپس هنگام ورود به اینستا، از گزینه‌ی Login with Facebook استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)