ثبت کسب و کار در گوگل مپ

 

مهم نیست چه کسب و کاری دارید، چه سوپرمارکت، چه رستوران و چه یک هتل ۶ ستاره داشته باشید، هر کسب و کاری نیاز داره تا با ثبت کسب و کار در گوگل مپ، هویت کسب و کار خود را در مپ شکل دهد، تا مشتریان بسیاری را به این شکل کسب کند!تصور کنید در گذشته خیلی نزدیک، زمانی که بسیاری از افراد تلفن همراه نداشتند، قصد داشتید کسب و کار خود را به صورت محلی تبلیغ کنید! قطعا نیازمند صرف هزینه های گزاف و بسیاری به جهت تبلیغ و پخش تراکت های محلی و… بوده اید!اما هم اکنون هر شخصی با هر میزان سن و سالی، یک تلفن همراه به همراه خود دارد، از این رو دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف برای تبلیغات محلی نیستید و تنها کافیست، با ثبت کسب و کار در گوگل مپ، جایگاهی را در نقشه گوگل کسب کنید.گوگل مپ با نمایش نزدیک ترین کسب و کار مورد نیاز به کاربران، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است، از این رو بسیاری از افراد، به طور روزانه کسب و کار و یا مکان مورد نظر خود را با سرچ در گوگل مپ پیدا می کنند و به پرس و جوی محلی اکتفا نمی کنند، از این رو با ثبت کسب و کار خود در گوگل مپ، میلیون ها مشتری که در محل اطراف کسب و کار شما قدم می زنند و یا زندگی میکنند را از وجود کسب و کار خود مطلع کنید.

چرا باید کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

مهم نیست چه کسب و کاری دارید، قطعا نیاز دارید تا دنیای مجازی هویتی را برای خود دست و پا کنید! ثبت کسب و کار در گوگل مپ دو ویژگی فوق العاده به همراه خود دارد:

 1. در نقشه دیده شوید!
 2. وب سایت خود را رشد دهید

در نقشه دیده شوید!

همانطور که میدانید بسیاری از کاربران برای پیدا کردن کسب و کار مورد نیاز خود، دست به جست و جو در گوگل مپ میزنند، تصور کنید شما یک کافه، هتل و یا رستورانی بسیار زیبا و لاکچری دارید و آماده خدمت رسانی به مشتریان هستید. اما نه تنها وب سایتی برای کافه و یا هتل خود ندارید، بلکه کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت نکرده اید!قطعا بسیار از افراد که در اطراف محل کسب و کار شما در حال قدم زدن هستند از ساکنین آن محل نیستند و از وجود کسب و کار شما خبردار نیستند، از این رو با سرچ در گوگل مپ نیز اطلاعاتی از کسب و کار شما کسب نمی کنند و در این صورت، به سراغ رقیب شما که حتی در خدمت رسانی دارای ضعف های بسیاری است میروند.در این صورت شما تعداد بسیار زیادی از مشتری های خود را از دست خواهید داد! اما هم اکنون اگر دست به ثبت مکان در گوگل مپ بزنید، تعداد بسیار زیادی مشتری را کسب خواهد کرد! تنها کافیست فرم انتها صفحه را تکمیل کنید تا مشاوره تخصصی و رایگان را از ما هدیه بگیرید.اما کسب هویت در گوگل مپ تنها ویژگی ثبت کسب و کار در گوگل مپ نیست و ویژگی های دیگری مانند:

 • اسم دهید، به آدرس نیازی نیست
 • راهنمای دقیق مشتریان
 • دسترسی به اطلاعات کسب و کار بدون نیاز به صرف هزینه
 • در سرچ گوگل دیده شوید
 • و…

دارد.

اسم دهید، به آدرس نیازی نیست

نوشتن و به یاد داشتن آدرس های طولانی همیشه کار بسیار دشواری بوده است و کاربران با گم کردن تبلیغات کسب و کارتان، دیگر نمی توانستند شما را پیدا کنند و مشتریان بسیاری را به این شکل از دست می دادید، اما مهمترین قسمت یک آگهی که همیشه به یاد مشتریان خواهد ماند اسم کسب و کار شماست!بنابراین کاربران در هر کجای ایران و جهان که باشند، تنها کافیست اسم کسب و کار شما را در گوگل مپ جست و جو کنند، تا به راحتی شما را پیدا کنند.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ (1)
ثبت کسب و کار در گوگل مپ (۱)

راهنمای دقیق مشتریانبا گوگل مپ دیگر نیاز نیست تنها به تبلیغات محلی اکتفا کنید و می توانید پا پیش بگذارید و در جای جای شهر، دست به تبلیغات گسترده و قدرتمند بزنید و مشتریان بسیاری را از سرتاسر شهر، به سوی کسب و کار خود جذب کنید.قطعا اگر کسب و کار منحصر به فرد و جذابی داشته باشید، مشتریان زیادی حاضرند از سرتاسر شهر به سوی کسب و کار شما بیاید، اما توجه داشته باشید که این اشخاص آدرس دقیق کسب و کار شما را بلد نیستند و ممکن است در راه حسابی کلافه شوند.اما نگران نباشید با ثبت کسب و کار خود در گوگل مپ، مشتریان تنها کافیست کسب و کار شما را در گوگل مپ انتخاب کنند تا از درب خانه شان تا درب کسب و کارتان، به صورت قدم به قدم راهنمایی شوند و با سرعت و سهولت بیشتری به کسب و کارتان برسند.

دسترسی به اطلاعات کسب و کار بدون نیاز به صرف هزینه

نیازی به تبلیغات گسترده و پر هزینه برای دادن اطلاعات کسب و کار خود مانند شماره تماس و ساعات کاری به مشتریان خود ندارید، گوگل مپ به تنهایی همه این کار ها را برایتان به انجام خواهد رساند. با ثبت کسب و کار در گوگل مپ شما می توانید اطلاعاتی مانند :

 • نام مکان فروشگاه یا کسب و کار شما
 • تصاویر فضای بیرونی و داخلی مجموعه
 • آدرس سایت و شماره تلفن شرکت یا فروشگاه
 • ساعت کاری و تعیین روزهای فعالیت مجموعه
 • راه های دسترسی و مسیر یابی
 • نمایش لوکیشن به روی نقشه
 • عکس های ۳۶۰ درجه گوگل
 • کامنت و نظرات مردم در مورد نوع کسب و کار

را در اختیار مشتریانتان بگذارید!

وب سایت خود را رشد دهید

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و شیوع ویروس منحوس کرونا، کسب و کارهای آنلاین و خدمت رسانی آنلاین، از محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شده اند، از این رو بسیاری از کسب و کار ها رو به طراحی سایت به جهت فروش محصولات و خدمات به صورت آنلاین آورده اند.داشتن یک فروشگاه آنلاین از مزایای فوق العاده زیادی برخوردار است و هر کسب و کار نیاز دارد که یک فروشگاه آنلاین برای محصولات و خدمات خود داشته باشد، اگر شما نیز نیاز به یک فروشگاه قدرتمند و هوشمند دارید، می توانید کار را به اقای دیجیتال بسپارید!اما ثبت کسب و کار در گوگل مپ چه تاثیری بر روی وب سایت کسب و کار ما دارد؟

ثبت کسب و کار در گوگل
ثبت کسب و کار در گوگل

local seo

امروزه اکثر تلفن های هوشمند و دستگاه های هوشمند، مجهز به GPS هستند و موقعیت مکانی آنها در گوگل ذخیره میشود، از این رو گوگل الگوریتم هایی را پای ریزی کرده است که بر این اساس کلمات کلیدی مرتبط، در مکان های جغرافیایی متفاوت نتایج متفاوتی خواهند داشت!بر طبق تحقیقات بیش از ۲۰ الی ۳۰ درصد جست و جو های کلمات کلیدی در گوگل، مربوط به منطقه جغرافیایی خاصی می شود، به بیان دیگر بیش از ۲۰ الی ۳۰ درصد کاربران هنگام جست و جو از نام منطقه سکونت خود استفاده میکنند.از این رو سئو معیاری را به معیار های خود به جهت بهینه سازی موتور های جست و جو اضافه کرد و این معیار را سئوی محلی و یا local seo مینامند، به بیان دیگر تصور کنید شما هتلی در شمال تهران دارید و کاربری با موقعیت مکانی شمال تهران دست به جست و جوی کلمه هتل در مرورگر خود میزند، در این صورت وب سایت شما به عنوان نتایج جست و جو در صدر نتایج نمایش داده میشود.حال کاربری از جنوب تهران دست به جست و جوی کلمه کلیدی هتل در مرورگر خود میزند، این بار نتیجه فرق خواهد کرد و کاربر هتل شما را در صفحه اول نتایج مشاهده نخواهد کرد و هتل هایی که به وی نزدیک ترند نمایش داده میشوند.

حال کاربری از جنوب تهران دست به جست و جوی کلمه کلیدی هتل در مرورگر خود میزند، این بار نتیجه فرق خواهد کرد و کاربر هتل شما را در صفحه اول نتایج مشاهده نخواهد کرد و هتل هایی که به وی نزدیک ترند نمایش داده میشوند.

الگوریتم کبوتر

گوگل اسم این الگوریتم را الگوریتم کبوتر نامیده است، همانطور که گفته شد این الگوریتم به این صورت کار میکند که نتایج جست و جو یکسان، در مکان های جغرافیایی متفاوت، متفاوت خواهد بود و نتایج با توجه به نزدیک ترین مکان ها به کاربر نمایش داده میشوند.

از این رو با استفاده از این الگوریتم و ثبت کسب و کار خود در گوگل مپ، پله های سئو را با سرعت بیشتری طی کنید و در منطقه جغرافیایی خود به صدر نتایج جست و جو بروید!

بنابراین ثبت مکان در گوگل نه تنها قابلیت های فوق العاده را به همراه دارد بلکه سبب رشد سریع تر وب سایت شما در نتایج جست و جو میشود، در گذشته برای کسب جایگاه برتر در کلمه کلیدی های ممتاز مانند هتل نیازمند صرف هزینه ها و زمان بسیار زیادی بوده اید، اما هم اکنون تنها کافیست با ثبت کسب و کار در گوگل مپ علاوه بر کسب اعتبار، سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید.

گوگل مپ
گوگل مپ

چطور میتوانم کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنم؟

تقریبا هر شخصی با صرف زمان می تواند این کار را به انجام برساند، اما هرکاری فوت و فن و جزئیات منحصر به فرد خود را دارد و هیچ شخصی بهتر از یک شخص حرفه ای توانایی انجام این کار را ندارد! بنابراین اگر می خواهید کسب و کار خود را به صورت حرفه ای و با استفاده از مشاوره های تخصصی در گوگل مپ به ثبت برسانید، کار را به آقای دیجیتال بسپارید تا بهترین نتیجه را کسب کنید!

 

به هر دلیلی اگر نتونستین که خودتون این کار رو نجام بدین، مثلا وقت ندارین یا گوگل درخواستتون و رد کرد میتونین این کار رو به ما بسپارید.

با توجه به نیازتون یکی از محصولات زیر رو انتخاب کنید

خدمت مورد نظر صفحه محصول سئو لوکال جهت سفارش
تغییر اطلاعات کسب و کار شما ویرایش اطلاعات ثبت شده در گوگل مپ
ثبت دائمی در نقشه گوگل هزینه ثبت مکان در گوگل مپ

 

 

5/5 - (4 امتیاز)