کوچ پیج اینستاگرام

کوچ اینستاگرام

حرکت به سمت موفقیت با کمک کوچ اینستاگرام

بسیاری از کسب وکارها یا افراد برای موفقیت از کمک مشاوران یا کوچ‌های حرفه‌ای استفاده می‌کنند. داشتن یک کوچ می‌تواند به ما کمک کند تا سریع‌تر به اهدافی که داریم، دست پیدا کنیم. کوچ اینستاگرام سعی دارد تا با استفاده از دانش فنی یا تجربی که در اختیار مراجعه‌کنندگان خود قرار می‌دهد به آنها کمک کند تا با استفاده از مهارت‌های ذاتی که دارند یا مهارت‌های که می‌توانند بدست آورند به سمت رشد حداکثری حرکت کنند.

کوچ کیست؟ چرا به کوچینگ نیاز داریم؟

اجازه بدهید قبل از اینکه درباره کوچ اینستاگرام وارد صحبت شویم به تعریف مفهوم کوچ بپردازیم. کوچ(Coach)  به معنای مربیگری است. کوچ به فردی گفته می‌شود که سعی می‌کند به فرد یا افرادی کمک کند تا با توجه به توانایی‌های خود به حل چالش‌های پیش‌رو بپردازند. آنچه بین کوچ و مراجع(کسی که به سراغ کوچ می‌رود و از کمک او استفاده می‌کند) اتفاق می‌افتد را فرآیند کوچینگ می‌نامند. یک کوچ سعی می‌کند تا با واداشتن مراجع به تفکر عمیق درباره یک موضوع توجه او را به توانایی‌های شخصی‌اش جلب کند. توجه به این توانایی‌ها باعث می‌شود تا مراجع سریعتر به اهداف خود دست پیدا کند.

  چرا در اینستاگرام به کوچ نیاز داریم؟

  بعد از تعریفی که درباره کوچ و کوچینگ داشتیم به موضوع اصلی یعنی کوچ اینستاگرام می‌پردازیم. یک کوچ اینستاگرام با شنیدن صحبت‌های مراجع سعی می‌کند تا به یک موضوع از دید گسترده‌تری نگاه کند. کوچ با تجربه‌ و نگاه متفاوتی که به موضوعات دارد، سعی می‌کند با سوالات مشخصی که از مراجع می‌پرسد چراغ‌هایی را در ذهن او روشن کند. کوچ اینستاگام سعی می‌کند مانند یک آیینه در مقابل مراجع قرار بگیرد. به طوری که مراجع خود با توجه به توانایی‌هایش از آیینه‌ای که کوچ در مقابل او قرار می‌دهد، ایده‌هایی را برای رشد پیجش پیدا کند.

  کم شدن پیچیدگی اینستاگرام با کمک کوچ حرفه‌ای

  اینستاگرام مارکتینگ یکی از موضوعاتی است که امروزه کسب وکارهای بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. زیرا از طریق این پلتفرم می‌توان خیلی راحت محصول یا خدماتی را به مشتریان عرضه کرد. امّا کم نیستند کسب وکارهایی که به علت عدم شناخت کافی از بازاریابی آنلاین و فضای اینستاگرام دچار مشکل یا شکست می‌شوند. در چنین شرایطی است که اهمیت کوچ اینستاگرام بیش از قبل مشخص می‌شود. یک کوچ اینستاگرام سعی می‌کند تا با شناخت مخاطب، شرایط کسب و کار، بازار و نحوه ارتباط موثر با مشتریان زمینه را برای رشد پیج کسب وکاری یا شخصی مراجع خود فراهم کند.

  مهارت‌های مورد نیاز برای کوچ اینستاگرام

  یک کوچ اینستاگرام در طول مسیر همراه مراجع خود است و به او کمک می‌کند تا در بزنگاه‌ها به سلامت مسیر را ادامه دهد. تفاوتی نمی‌کند که یک پیج کسب و کاری یا یک پیج شخصی کوچ شود. در کوچینگ سعی می‌شود تا با توجه به شرایط و اتفاقات روزمره کمک‌هایی به مراجع صورت پذیرد. یک کوچ اینستاگرام باید دارای توانایی‌های مشاوره‌ای باشد و به لحاظ فنی درک خوبی از مفاهیم اینستاگرام مارکتینگ داشته باشد تا بتواند کمک موثری را به مراجع بنماید. در ادامه به معرفی تعدادی از مهارت‌های مهمی که در کوچینگ اینستاگرام باید در اختیار کوچ باشد، می‌پردازیم:

  ۱-ارتباطات

  یک کوچ اینستاگرام با اصول ارتباطات به خوبی آشنا است. زیرا برای موفقیت در اینستاگرام بیش از هر چیزی نیاز به تعامل با مخاطبان وجود دارد. کوچ اینستاگرام به ادمین‌ها کمک می‌کند تا کامنت‌ها و دایرکت‌ها را به مناسب‌ترین شکل پاسخ دهند. تقویت ارتباطات با مخاطبان در اینستاگرام باعث بهبود نرخ تعامل و افزایش رضایت فالوورها خواهد شد.

  ۲-طراحی و تدوین استراتژی

  برای موفقیت در اینستاگرام باید استراتژی داشت. تفاوتی نمی‌کند که یک پیج شخصی یا پیج کسب وکاری کوچ شود. پیجی که استراتژی نداشته باشد محکوم به شکست است. معمولا کسب وکارهای بزرگ برای تدوین استراتژی به سراغ مشاوران گران قیمت می‌روند. این در حالی است که در بسیاری از مواقع یک کوچ اینستاگرام نیز می‌تواند به ما در طراحی و اجرای یک استراتژی کمک کند. یک مشاور خوب با بررسی سن کسب و کار شما، مشتریان، نوع محصول، قیمت محصول و خدمات شما تصمیم میگیره تا بهترین استراتژی ممکن رو بهتون پیشنهاد بده تا فروشتون بیشتر بشه و بتونین به راحتی کسب و کارتون گسترش بدین.

  ۳-رفتارشناسی

  یک کوچ اینستاگرام به علم رفتارشناسی و روانشناسی مسلط است. تسلط به این علوم کمک می‌کند تا کوچ بتواند به مراجع کمک موثری در زمینه تبلیغات بنماید. تبلیغاتی که توانایی متقاعدکنندگی مشتریان یک پیج را داشته باشد، می‌توانند نرخ تبدیل بالایی در فروش به همراه بیاورد.

  رشد با کوچ اینستاگرام
  رشد با کوچینگ اینستاگرام

  4-آشنایی کوچ اینستاگرام با اصول بازاریابی

  بسیاری از بلاگرهای اینستاگرام در زمینه‌های مختلفی توانایی دارند. آنها می‌توانند محتواهای جذاب و کاربر پسند را تولید کنند. ولی در زمینه بازاریابی(Marketing)  تبحّر چندانی ندارند. اینجا است که کوچ اینستاگرام می‌تواند با دانش و تجربه‌ای که در زمینه بازاریابی، بازارشناسی، بازارسازی و بازارگردی در اختیار دارد، توصیه‌های کاربردی را در اختیار مراجع بگذارد. در بسیاری از کسب وکارهای نوپا، متاسفانه‌ای بی‌اطلاعی بنیان‌گذاران از اصول مارکتینگ و تبلیغات باعث ضررهای هنگفتی به برند(شخصی یا کسب وکاری) آنها خواهد شد. یک کوچ اینستاگرام یا کوچ کسب وکاری می‌تواند با راهنمایی‌های به موقعی که ارائه می‌دهد جلوی این ضررها را بگیرد.

  ۵-داشتن شم اقتصادی و مالی

  کوچ اینستاگرام می‌تواند به خوبی هزینه و سود یک پیج را محاسبه کند. تجربه کوچ اینستاگرام به او کمک می‌کند تا بتواند احتمالات بسیاری را حدس بزند. مراجع با کمک تجربه کوچ اینستاگرام می‌تواند ریسک‌های کم هزینه‌تری را انجام دهد. دید اقتصادی کوچ اینستاگرام به موضوعات باعث می‌شود تا بلاگر یا مدیر پیج اینستاگرام هزینه‌های منطقی و قابل توجیه را برای تولید محتوا در اینستاگرام انجام دهد.

  ۶-تسلط به تحلیل و آنالیز اطلاعات

  یک کوچ اینستاگرام علاوه بر تمامی ویژگی‌های فوق باید توانایی تحلیل و آنالیز را هم داشته باشد. کوچ با بررسی آمار و اعداد یک پیج اینستاگرامی به مراجع کمک می‌کند تا تصمیمات درستی را بگیرد. همچنین با آنالیز تاثیرگذاری یک محتوا می‌تواند راهکارهایی را برای تولید محتواهای آینده ارائه دهد. احتمالا خودتون متوجه شدین که نرخ تعامل و اینگیج منت پیج شما بسیار نوسان داره و بالا و پایین میشه و این نرخ تعامل تاثیر مستقیم بر فروش شما داره. یک کوپ اینستاگرام با بررسی قسمت های مختلف پیج اینستاگرام شما تحلیل دقیق رو ارائه میده تا در مسیر رشد بهتر گام بردارین.

  ۷-کمک به مدیریت پیج اینستاگرام

  یک کوچ اینستاگرام وظیفه مدیریت مستقیم یک پیج اینستاگرام را بر عهده ندارد ولی می‌تواند با استفاده از تجربه خود به مدیریت بهتر پیج اینستاگرامی توسط ادمین‌ها کمک کند. اینکه در چه ساعتی باید پست بذارین یا کامنت ها رو چه زمانی و چه جوری جواب بدین، کاور پست های شما، هایلایت ها رو چگونه درست کنین از جمله عواملی هستش که کوچ اینستاگرام به شما یاد میده.

  ۸-تنظیم تقویم محتوایی در اینستاگرام

  یک کوچ اینستاگرام به مراجع کمک می‌کند تا با برنامه و منظم عمل کند. وجود یک تقویم محتوایی اینستاگرام می‌تواند برای ادمین یک پیج به منزله یک برنامه منسجم باشد. کوچ در تهیه تقویم محتوایی می‌تواند تاثیر گذار باشد. زیرا او به خوبی با استراتژی یک پیج آشنا است و ترندهای روز را می‌داند. اطلاع کوچ اینستاگرام از تاثیر تولید محتوای منظم بر روی یک پیج باعث می‌شود تا تذکرات لازم را در این زمینه به مدیر پیج اینستاگرام بدهد.

  آموزش کوچینگ-اینستاگرام
  کوچینگ-اینستاگرام

  9-آموزش

  یکی از مهمترین نقش‌هایی که یک کوچ اینستاگرام برعهده دارد آموزش است. کوچ علاوه بر اینکه سعی می‌کند دانش خود را به روز نگه دارد به مراجع هم کمک می‌کند تا نکات جدیدی را بیاموزد. توصیه‌های کوچ به مراجع برای یادگیری شیوه‌های بازاریابی آنلاین یا فراگیری شیوه‌های تبلیغات موثر باعث می‌شود تا رشد پیج اینستاگرامی خیلی سریع اتفاق بیفتد.

  ۱۰-تحلیل رقبا توسط کوچ اینستاگرام

  کوچ اینستگرام با  اطلاعاتی که دارد توجه مراجع را به رقبا و فعالیت‌های آنان جلب می‌کند. کوچ با تمرکز بر روی توانایی‌های مراجعه کننده به او کمک می‌کند تا با کمترین هزینه‌ها، بهترین نتایج را بدست آورد.

   

   11-داشتن دید محتوایی

   اینستاگرام یک پلتفرم شبکه اجتماعی است که بر مبنای محتواهای تصویری و ویدئویی شکل گرفته است. برای موفقیت در اینستاگرام نیاز است تا مدیر پیج اینستاگرام دید محتوایی خوبی داشته باشد. در صورت استفاده از کوچ اینستاگرام می‌توان از او برای ایده‌پردازی در تولید محتواهای حرفه‌ای کمک گرفت.

   ۱۲-کمک به مدیریت فروش

   هدف نهایی از بازاریابی آنلاین و ایجاد یک پیج اینستاگرام، فروش یک محصول یا خدمت است. در برخی از موارد نیز یک پیج اینستاگرامی بر پایه تبلیغات یا همکاری در فروش چرخانده می‌شود. یک کوچ اینستاگرام باید توانایی لازم را داشته باشد تا به صاحبان پیج در زمینه مدیریت فروش، کنترل موجودی انبار و بهبود شیوه‌های عرضه محصولات یا خدمات، راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

   راهنمایی و مشاوهر اینستاگرام
   راهنمایی و مشاوهر اینستاگرام با کوچ

   13-تسهیل‌گری و ارتباط با سایر اینفلوئنسرها

   یک کوچ اینستاگرام با ارتباطاتی که دارد زمینه ارتباط مالک یک پیج اینستاگرامی را با سایر اینفلوئنسرها فراهم می‌آورد. این تسهیل‌گری نقش زیادی در رشد سریع یک پیج و شناخته شدن آن در بین افراد تاثیرگذار در یک زمینه خاص را بوجود می‌آورد.

   نقش کوچ اینستاگرام در موفقیت یک کسب و کار آنلاین

   کسب و کارهای آنلاین یا کسب و کارهای سنتی که از طریق فضاهای مجازی به عرضه محصولات یا خدمات خود می‌پردازند، با فرآیندهای پیچیده‌ای مواجه هستند. این پیچیدگی و عدم تجربه کافی بنیان‌گذاران باعث می‌شود تا کسب و کار با مشکلات گوناگونی مواجه شود. وجود یک کوچ بازاریابی یا کوچ تخصصی در زمینه اینستاگرام مارکتینگ می‌تواند به کسب وکارها کمک کند تا با دغدغه کمتری به سمت اهداف خود حرکت کنند.

   سخن پایانی در ارتباط با کوچ اینستاگرام

   با کمک یک کوچ اینستاگرام می‌توان فرآیند رشد یک پیج را تسریع کرد. کوچ با تسلطی که بر روی موضوعات مختلف در اینستاگرام دارد بهترین راه‌حل‌ها را برای مشکلات مختلف ارائه می‌دهد. با رعایت اصول اینستاگرام مارکتینگ و تولید محتواهای حرفه‌ای و کاربردی خیلی سریع می‌توان یک پیج را به سمت اهداف از قبل تعیین شده برد. کوچ اینستاگرام سعی می‌کند بر اساس استراتژی از پیش تعیین شده کمک کند تا افرادی که وظیفه‌ای بر روی پیج اینستاگرام دارند، وظایف خود را به شکل مناسبی انجام دهند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه کوچ اینستاگرام و خدمات مارکتینگ با ما تماس بگیرید و یا مقاله آموزش اکسپلور اینستاگرام رو ببینید.

    

    

    

    4.9/5 - (10 امتیاز)