هشتگ گذاری

هشتگ گذاری با توجه به سن بیزینس ها

هشتگ گذاری

فضای اینترنت پر شده از کلی اطلاعات در مورد رشد و پیشرفت کسب و کار و کارآفرینی. مثلا آموزش هشتگ گذازی اصولی تبدیل شده به یه تخصص و افزاد زیادی در حال آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام هستند. در عمل وقتی شما پیج هایی که رشد قابل قبولی را داشته اند و فالووز حدود یک میلیون نفر را دارند میبینید که اصلا از هشتگ استفاده نمی کنند! پس آیا این به این معنی هست که نباید هشتگ بذاریم؟ یا تازه اگر قراره هشتگ گذاری رو اصولی انجام بیدیم بهتره که این کار چه جوزی انجام بشه؟؟
این کار بستگی به عوامل زیادی در پیج شما داره، به اینکه تا الان از چه هشتگ هایی استفاده کرده اید، اینکه چه مدت هست که پیج خود را شروع به کار کرده اید؟ ، به اینکه چه کسانی را دنبال می کنید؟ و … که به صورت یک قاعده کلی باید بتوانید در ابتدا با هشتگ گذاری مربوط به حوزه کاری خودتون به الگوریتم های اینستاگرام نشون بدین که دقیقا در چه زمینه ای مشغول فعالیت هستین و در اوایل کار بهتره که ار حد اکثر تعداد هشتگ استفاده کنید و در ادامه مسیر با رشد در اینستاگرام تعداد هشتگ ها رو کاهش بدین و اجازه بدین به خود الگوریتم که با توچه به سابقه پیج شما، محتوای شما را در اکسپلور نمایش دهد!
پس به طور خلاصه در ابتدا و شروع به کار در اینستاگرام باید از هشتگ ها زیاد استفاده کنین (حتی تعدادی از هشتگ های مربوط به حوزه کاری رو فالو کنین) و از طریق هشتگ ورودی بگیرین و سپس به مرور زمان برین به سمت ورودی از اکسپلور و هشتگ گذاری رو فراموش کنین.
نتیجه ای که میشه از این درس گرفت اینه که در کسب و کار و بیزینس بسته به جایگاه شما اینکه از چه فرمولی برای رشد استفاده کنید بستگی به عوامل زیادی داره که من کسب و کار ها رو باتوجه به سن و درآمدشون به سه دسته تقسیم میکنم.

دسته اول

این دسته از کسب و کار ها مانند همان پیج های اینستاگرامی هستند که تازه تاسیس شده اند و فالوور آن ها کم تر از 10 هزار نفر می باشد. این کسب و کار ها هنوز به درآمد نرسیده اند و در حال رشد می باشند. برای کاهش هزینه ها شاید یکی از بهترین استراتژی ها برای این نوع کسب و کار ها استقاده از ابزار های رایگان باشه.

دسته دوم

این دسته از کسب و کار ها مانند همان پیج های اینستاگرامی هستند که فالوور بین 10 هزار تا 100 هزار دارند و به درآمد خوبی رسیده اند ولی هنوز نمیتونن برای رشد هزینه کنن. مثلا اگه به مدیران این شرکت ها بگین که هفته دیگه 4 نفر رو برای انجام کاری استخدام کنید، شوکه میشن و انجام این کار براشون کمی سخته.

دسته سوم

این دسته از کسب و کار ها مانند همان پیج های اینستاگرامی هستند که فالوور بیشتر از 100 هزار نفر دارن و به راحتی می توانند از پس هزینه های سنگین از جمله توسعه فضای دفتر کار بر بیان.

پس با توجه به اینکه کسب و کار شما در کدوم گروه قرار میگیره، مثل هشتگ زدن در پست های اینستاگرام استراتژی های متفاوتی رو باید پیش بگیرین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =