سئو برندینگ

فرض کنید به تازگی یک فروشگاه آنلاین لوازم بهداشتی و آرایشی راه‌اندازی کرده‌اید. هویت و شخصیت برند را انتخاب کرده‌اید و آن را در نام برند، لوگو، انتخاب رنگ‌ها، طراحی سایت و … به جریان انداخته‌اید.

حالا باید مردم را از وجود برندتان آگاه کنید. تبلیغ و آگهی بخشی از ماجرا است. بنرهای تبلیغاتی در سایت‌های مختلف، پیشنهادهای ویژه و تخفیف‌ها، مردم را با فروشگاه آشنا می‌کنند اما هنوز کار مهمتری هست که باید انجام دهید.مردم چرا به فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی سر می‌زنند؟ به دلیل یک نیاز. مثلا من سی سالگی را رد کرده‌ام و حالا دلهره چروک‌های دور چشم به جانم افتاده! مثل همه شما من هم قبل از هر کاری به گوگل دانا مراجعه می‌کنم و عبارت‌هایی مثل این‌ها را جست‌وجو می‌کنم:پیشگیری از چروک دور چشم

روش‌های پیشگیری از چروک دور چشم

بهترین روش‌ها برای پیشگیری از چروک دور چشم

و …

اگر سایت فروشگاه شما روی سئوی این عبارت‌ها کار کرده باشد و به رتبه‌های بالا در صفحه نتایج رسیده باشد، من آن را می‌بینم و از وجود برندتان آگاه می‌شوم. این مهمترین تاثیر سئو بر برندسازی است. این جا هنوز بحث فروش مطرح نیست. فقط من متوجه شده‌ام که فروشگاه جدیدی وجود دارد.

حالا احتمال دارد روی لینک وب سایت شما کلیک کنم و مقاله‌ای که ارائه کرده‌اید و مشخصات محصولی که معرفی می‌کنید را بخوانم. طراحی UI و UX وب سایت، نوع و لحن محتوا، رنگ‌آمیزی، عکس‌ها و کلا هر چیز دیگری که در وب سایت‌تان می‌بینم تصویری از برند شما را در ذهنم منعکس می‌کند.

اما نگرانی من سی و چند ساله که فقط چروک دور چشم نیست! حالا دیگر باید به کرم شب هم فکر کنم! باز هم به گوگل عزیز مراجعه می‌کنم و باز هم با وب سایت فروشگاه شما مواجه می‌شوم که مقاله‌ای در مورد لزوم و اهمیت استفاده از کرم شب منتشر کرده است.

متوجه منظورم شدید؟ تاثیر سئو بر برندسازی این است که هر چه روی کلمات کلیدی بیشتری کار کنید و سئو سایت‌تان را بیشتر تقویت کنید، بیشتر در معرض دید مخاطبان هدف قرار می‌گیرید. هر چه بیشتر در معرض دید باشید، افراد بیشتری به سایت شما سر می‌زنند. هر چه بازدیدکننده‌های بیشتری داشته باشید، افراد بیشتری از وجود برندتان آگاه می‌شوند و مسئله به این جا ختم نمی‌شود.

با استفاده از اصول بازاریابی محتوا و سئو، کاربران را دوباره و دوباره به وب سایت خود هدایت می‌کنید و پس از هر بازدید، تعامل یا خرید، جایگاه برند شما در ذهن‌شان بیشتر تثبیت می‌شود.

همین فرایند در مورد بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی هم صدق می‌کند. حضور پررنگ و موثر در این شبکه‌ها، مردم را از وجود یک برند جدید آگاه می‌کند و تعامل‌ها و پرسش و پاسخ‌ها، جایگاه برند را بیشتر تثبیت می‌کنند.

سئو به کلمات کلیدی محدود نمی‌شود. شما می‌توانید روی بهینه‌سازی تصاویر و سئو محلی نیز کار کنید و برندتان را بیشتر در معرض دید مردم قرار دهید.

4.1/5 - (7 امتیاز)